Ljubavni kutak
Ljubavni kutak
Ljubavni kutak
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.
Ljubavni kutak

Ljubav je smisao zivota ...
 
HomeHome  Latest imagesLatest images  RegistracijaRegistracija  Login  

 

 Slomljeno srce..

Go down 
3 posters
AutorPoruka
laki
Admin
laki


Broj komentara : 422
Join date : 2009-08-29

Slomljeno srce.. Empty
KomentarNaslov komentara: Slomljeno srce..   Slomljeno srce.. EmptySun Aug 30, 2009 2:07 pm

Jednoga dana kad se budete sreli,
kad to nebude ono sto ste hteli.
On ce ostati,uzivotu sam,
on ce vecno da pamti,taj dan...

Taj dan kad si drugom otisla ti,
taj dan kad su sruseni njegovi sni
On je zeleo,da ima te kraj sebe
on je zeleo,u zivotu samo tebe.

U njegovom zivotu ostace uspomena trajna,
sto nisi sa njim ostala,za njega je tajna.
Sto zivot sa njim nisi htela,
sto nikad mu reci nisi smela...

Da ga nikad ni volela nisi
u njegovom zivotu jedina ti si...
Taj mladic tuzno hoda sam,
tuzno je sto sam taj mladic ja.


laki: komentar modifikovan dana: Mon Aug 31, 2009 1:31 pm; prepravljeno ukupno 1 puta
Na vrh Go down
https://ljubav.all-up.com
beban

beban


Broj komentara : 87
Join date : 2009-08-30

Slomljeno srce.. Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Slomljeno srce..   Slomljeno srce.. EmptyMon Aug 31, 2009 8:25 am

Suze, tablete, alkohol, sve je dopušteno, jer prekid ljubavne veze, kao i druge vrste društvenog odbijanja, mogu izazvati fizičku bol, dokazao je tim znanstvenika.

Slomljeno srce uistinu boli, tvrde znanstvenici.
Tim znanstvenika s Kalifornijskog sveučilišta u Los Angelesu pronašao je genetsku vezu između fizičke boli i socijalnih reakcija, što znači da raskid veze s ljubavnim partnerom uistinu može biti fizički bolan.

Psiholozi sa spomenutog sveučilišta tvrde da ljudsko tijelo ima gen nazvan OPRM1 koji povezuje osjetljivost na fizičku bol s osjetljivošću na socijalnu bol.

Ovo istraživanje potkrepljuje teoriju da ''odbijanje'' boli, jer pokazuje da je spomenuti gen koji regulira razinu najjačeg tjelesnog analgetika – opioidnog peptida – povezan i s društveno bolnim iskustvima.

Ljudi s rijetkom formom ovog gena su osjetljiviji na odbijanje i imaju veću aktivnost u dijelovima mozga nadležnim za bol kao reakciju na prekid određenih društvenih kontakata.

Znanstvenici su prikupili uzorke sline 122 sudionika kako bi odredili formu OPRM1, gena za bol, i potom su mjerili reakcije ispitanika na društveno odbijanja na dva načina.

Prvo su sudionici ispunili upitnik u kojem su odgovarali na pitanja kojima su sami procjenjivali svoju osjetljivost na socijalno odbijanje.

Potom su testirane emocije 31 osobe koje su bile isključene iz grupe za vrijeme zajedničke aktivnosti.

''Individue s rijetkom formom gena za bol, koje su se u prijašnjem testu pokazale osjetljivije na fizičku bol, pokazale su i višu razinu osjetljivosti na odbacivanje i imali su veću aktivnost u dijelovima mozga povezanim s društvenom boli kad su bili isključeni iz igre'', kaže koautorica studije Naomi Eisenberger.

Ovo je prvo istraživanje kojim je dokazano da su geni povezani s fizičkom boli povezani i s metalno bolnim razdobljima kao što je društvena izolacija i raspad ljubavne veze.

''Društvene veze su jako važne i uistinu osjećamo bol kada su one ugrožene ili prekinute, možda je upravo to način na koji se privikavamo da radimo na njihovom održavanju i kvaliteti.

Moguće je da je tijekom evolucije sistem društvenog povezivanja, koji osigurava društvene veze, uistinu posudio neke mehanizme sistema boli kako bi te socijalne veze održao'', smatra Eisenberger.
Na vrh Go down
lanaa

lanaa


Broj komentara : 79
Join date : 2009-09-06

Slomljeno srce.. Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Slomljeno srce..   Slomljeno srce.. EmptySun Sep 06, 2009 2:17 pm

Kao pahulja snijega kraj mene je sjela
I rekla da djela su riječi, a riječi su djela.
Pogled sam svoj prema njoj okrenuo i
Ubrzo mladost svoju izgubio.
Od tog trenutka srce je moje
Sve jače i jače kucalo,
Od tog trenutka srce je moje
Sve jače i jače pucalo.
I kao ptica slomljenih krila probao sam ustati,
Ali istog trena morao sam odustati.
Više snage u meni nije ni malo bilo
Kao da Bog to tako je htio.
I na kraju boreći se protiv smrti i prijevare
Izbacio sam svoje osjećaje i prihvatio sve nevolje,
Svoju ljubav drugima sam poklonio i
Tebi više nikad nisam se nadao.
Na vrh Go down
Sponsored content





Slomljeno srce.. Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Slomljeno srce..   Slomljeno srce.. Empty

Na vrh Go down
 
Slomljeno srce..
Na vrh 
Stranica 1/1

Permissions in this forum:Ne možete odgovoriti na teme ili komentare u ovom forumu
Ljubavni kutak :: Ljubav-
Idi na: